Yeni Trend "POKEMON GO" Nedir
Pokemon Go piyasa çıkması ile tüm dünyayı etkisi altına almayı başardı. Pokemon çizgi filminden esinlenerek geliştirilen oyun akıllı telefonlarla oynanan ve online bir oyun olma özelliğine sahip. Peki tüm dünyayı etkisi altına alan bu oyun nasıl oynanabilmektedir hep birlikte inceleyelim.
“POKEMON GO” Nasıl Oynanır?
Pokemon Go kullanıcı sayısı sürekli artarken oyun henüz sadece iki ülkede resmi olarak indirilmeye sunulmuştur.  Bundan dolayı bu oyun Türkiye'den indirilemiyor.  Fakat buna rağmen çeşitli yöntemlerle bu oyunu indirip oynayan oyuncu sayısı Türkiye de de sürekli artmakta.
Pokemon Go oyununda oyuncular, telefonlarındaki uygulamayı kullanarak çevrede bulunan Pokemon türlerini tespit ediyor. Herhangi bir Pokemon’u tespit eden kullanıcı, telefon kamerasını açarak gördükleri Pokemonları "Poke Topu" ile vurarak onlara sahip oluyor.  Kullanıcılar yakaladıkları Pokemonları geliştirebilirken, diğer oyuncularla da bölgede bulunan 'Gym'lere sahip olmak için savaşabiliyor. 
 
NOT: Çeşitli yöntemler ile indirebileceğiniz bu oyun telefonlarınıza zarar verebilir. Bizce oyunun Türkiye desteğinin çıkmasını ve sanal marketlere eklenmesini bekleyin.


Google+'da Paylaş

Yazar ADMİN

Yazar Hakkında bilgi yazılacak
    Blogger Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder