EBA Modüllerinin TanıtımıEBA Ders Modülü : Öğretmen ve öğrenciler için ders desteği amaçlı düzenlenen bu modül daha detaylı bir şekilde başka yazımızda anlatılacaktır. 

E-Dergi Modülü : Öğretmen, öğrenci ve velilerin yararlanabileceği ve dışarıdan belirli ücretler karşılığında alınabilen her yaş grubuna özel dergilerin ücretsiz sunulduğu modüldür.

E-Kitap Modülü : Eğitim Bilişim Ağı’nın e-kitap modülü derslerinizde kullandığınız ders kitaplarını e-kitap olarak PDF haliyle tabletinize veya tahtanıza indirebilmeniz ve buralarda kullanabilmeniz için tasarlanan bir modüldür. Bu modülde aynı zamanda eğitim-araştırma kitaplarını da bulabilirsiniz.

Video Modülü : Video modülü ile derslerinizde gösterebileceğiniz eğitsel amaçlı videoların bulunduğu modüldür.

Ses Modülü : Bu modül sayesinde ses tabanlı ders destek, kişisel gelişim, tarih ve kültür programları, sesli kitaplar, yabancı dil dinleme metinlerini tabletinize veya müzik çalarınıza indirebilirsiniz.

Görsel Modül : Derslerinizdeki görsel malzemeyi zenginleştirmek için EBA görsel modülünden yararlanabilirsiniz. Bu modülde ders materyalleri dışında kullanıcıların paylaştıkları yarışma ya da manzara içerikli görsellerde bulunmaktadır.

E-Doküman Modülü: Bu modülde eğitimde kullanılabilecek kulüp dosyalarından tutunda etkinlik raporlarına kadar her türlü dokümanı bulabilmeniz mümkün. 

Yarışma Modülü : Öğretmen ve öğrencilerin karılabildiği ve Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği ve harika ödüllerin olduğu bir çok yarışmanın takip edilebileceği modüldür.

İçerik Üretimi : Bu modülde EBA’nın bize sunduğu araçları kullanarak kendimize özgü içerikler ve materyaller oluşturabiliriz. Ayrıca oluşturulan bu içerikleri diğer öğretmenler ile paylaşabilir veya onların ürettiği materyalleri kullanabiliriz.

EBA Dosya : Öğretmenlerin dosyalarını yükleyip bu dosyaları paylaşabildikleri kullanışlı bir modül. Bir sonraki yazımızda bu modül detaylı bir şekilde anlatılacaktır.

E-Kurs Modülü : Bakanlığımız bünyesinde yürütülen Destekleme ve Yetiştirme kurslarına kayıt işlemlerinin yapıldığı ve kurslara yönelik sınav ve soruların bulunduğu modüldür.

Paylaşım Modülü : Bu modülde kendinize ya da çevrenize ait görsel, haber ve video gibi içerikleri paylaşabilirsiniz.

Portaller Modülü : Satılan alınarak kullanılan eğitim öğretim uygulamalarının(Morpha ve KHAN akademi gibi) bakanlığımızın anlaşmaları sayesinde ücretsiz olarak öğretmen ve öğrencilerimizin kullanımına sunulan ve kullanılması gereken modüldür.
Google+'da Paylaş

Yazar ADMİN

Yazar Hakkında bilgi yazılacak
    Blogger Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder