EBA DERS Modülü TanıtımıBu modül Öğretmen ve öğrenciler için ders desteği amaçlı geliştirilmiştir. Vitamin yazılım mühendisleri tarafından geliştirilen bu kısımda öğretmenlerin ders anlatımı için ve öğrencilerin derse hazırlıklarına ve tekrarlarına yardımcı olacak kaynaklar bulunmaktadır. Bu modülün kullanılabilmesi için EBA kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılması gerekmektedir.

EBA Ders ile öğretmenler aynı zamanda sistem üzerinden öğrencilerini belirli tarihler arasında ödevlendirebilir ve bu ödevleri yine sistem üzerinden takip ve değerlendirmesini rahatlıkla yapabilir. Ayrıca öğretmenler bu modülde kendilerine ayrılan 2 GB bölüme kendi dosyalarını yükleyebilir bu dosyaları okullarındaki öğretmenlerle paylaşabilir ve aynı zamanda öğrencilere bu içerikleri ödev olarak gönderebilir.

Bakanlığın proje kapsamında dağıttı tabletlerde bu modül etkin bir şekilde ilerleyen zamanlarda kullanılacaktır. Bakanlığımız bu modülün kullanılması için V SINIF isimli uygulama geliştirmiş ve pilot bölgelerde uygulamıştır. Bu uygulama ile birlikte tablet ve EBA derslerde aktif bir şekilde kullanılmaya başlanacaktır.

EBA DERS LİSE EKRAN GÖRÜNTÜSÜ

EBA DERS ORTAOKUL EKRAN GÖRÜNTÜSÜ 
Google+'da Paylaş

Yazar ADMİN

Yazar Hakkında bilgi yazılacak
    Blogger Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder