Popüler Oyun Platformları


Günümüz teknolojisi ile hayatımıza giren önemli gelişmelerden biride oyunlar oldu. Bilgisayarlarla, cep telefonlarıyla, tabletlerle ve oyun konsolları ile hayatımıza giren oyunlar bizlere eğlenceli saatler sunmaktadır. Bu teknoloji araçlarında hangi popüler oyun platformlarının kullanıldığını sizler için derledik.
STEAM
Oyun incelenebilen ve alınabilen ve aynı zamanda multiplayer, co-op oyunlar için altyapı sunan en büyük oyun sağlayıcılarından biridir. Yeni çıkan oyunlarla ilgili tüm açıklamaları ve tanıtım videolarını bulabileceğiniz bir platform aynı zamanda.
STEAM’a üye olmak ücretsizdir. STEAM ayrıca bizler için bazı oyunları ücretsiz olarak hizmete sunmaktadır. Sürekli kampanyalar yapan STEAM bazı dönemlerde çok pahalı oyunları dahi uygun fiyatlara satabilmektedir. Mutlaka takip edilmesi gereken bir oyun platformudur.
ORİGİN
EA’in oyunlarının yer aldığı ve PC kullanıcıları için oluşturulmuş bir platformdur. Need for Speed, Battlefield gibi birçok oyunu geliştiren Electronic Arts, oyunlarını sadece ORİGİN üzerinden satmaktadır. İncelemeye değer bir platform.
GOOGLE PLAY
Android cihazların tümünde bulunan uygulama ve oyun marketidir. Binlerce oyunun ücretsiz olarak sunulduğu bir platformdur. Android cihazlar için Google playe rakip olacak başka bir platform bulunmamaktadır.
APPSTORE
iOS cihazlar için oluşturulmuş oyun ve uygulama platformudur. Bu platformda Google Play gibi ücretsiz oyun ve uygulamalar sunmaktadır. 
Google+'da Paylaş

Yazar ADMİN

Yazar Hakkında bilgi yazılacak
    Blogger Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder